Články > Ovládacie prvky ActiveX

Keď nefungujú prvky ActiveX

Príčinou je jedna aktualizácia Microsoft Office. Podrobný popis aj riešenie si môžete prečítať priamo na stránke Microsoftu, kde sú v dolnej časti súbory na stiahnutie na odstránenie tohto problému.

Platí to pre verziu Microsoft Office 2007 a vyššiu. Starších verzií sa to netýka. Teda ak v nich nepoužívate prvky novej. A ako sa prejavuje nefunkčnosť? Obsah dokumentu je zachovaný, ale po kliknutí na tlačítko ActiveX sa nespustí makro. Takže to vyzerá, že vaša práca je znehodnotená.

CANNOT INSERT OBJECT

Žiadnu paniku, oprava je jednoduchá. Podstata je v konkrétnych priečinkoch vymazať problémové súbory s príponou exd. Môžete to urobiť ručne, nainštalovaním opravných aktualizácii, alebo vyššie popísaným postupom zo stránky Microsoftu.

Ak si to chcete vyriešiť sami, otvorte v prieskumníku Windows nižšie uvedené priečinky. Vyhľadajte súbory s príponou exd a jednoducho ich vymažte. Odporúčam pred vymazaním zatvoriť všetky programy Office. Po znovuotvorení dokumentu by mali všetky ovládacie prvky ActiveX fungovať normálne.

  • % AppData % \ Microsoft \ Forms
  • % Temp % \ Excel8.0 (to číslo je podľa verzie vášho office)
  • % Temp % \ Word8.0
  • % Temp % \ PPT11.0
  • % Temp % \ vbe

Informácia pre menej znalých, silne zvýraznené priečinky AppData a Temp sú relatívne. To znamená, že sú umiestnené ešte v ďalších nadradených priečinkoch. A to podľa vášho konkrétneho počítača. Niekto môže mať nainštalovaný Windows napríklad na harddisku E (ak ich má viac). Takže celá konkrétna cesta k súboru by bola iná než má užívateľ s jedným harddiskom.

Tu je príklad konkrétneho umiestnenia súboru pre Excel na disku C, kde názov účtu je názov vášho používateľského účtu (konta), v ktorom pracujete vo Windows:

C:\Users\názov účtu\AppData\Local\Temp\Excel8.0

To je všetko. Hold, aj majster tesár sa utne a aj taký softwarový gigant ako Microsoft občas urobí chybičku. A potrápi nás s ovládacími prvkami ActiveX :).